Technologia Ekolit

JESTEŚMY DYSTRYBUTOREM SYSTEMU EKOLIT I STROPÓW TYPU JS

SYSTEM BUDOWY ENERGOOSZCZĘDNYCH
I PASYWNYCH DOMÓW W TECHNOLOGII EKOLIT

Łatwiejsza i szybsza budowa – oszczędność energii rok za rokiem!

Ekolit jest innowacyjnym szwedzkim system budowlanym mającym zastosowanie w budowie domów energooszczędnych i pasywnych.

Główne zalety systemu:

 • bardzo szybki czas budowy
 • niewielka waga bloczka
 • najniższy współczynnik przenikania ciepła wśród systemów dostępnych w kraju
 • wysoki komfort klimatyczny
 • ogromne oszczędności na ogrzewaniu mikroklimat budynku wolny od szkodliwych zanieczyszczeń

Bloczki Ekolit produkowane są z przyjaznego dla środowiska lekkiego styropianu zawierającego 98% powietrza, co skutecznie chroni budynki przed zimnem, wilgocią i pleśnią. Wnętrze domu będzie miało wyrównany i stabilny klimat – a koszty zużycia energii będą bardzo niskie.

Dodatkowym atutem jest szybki czas budowy. Przy zastosowaniu Ekolitu dwie lub trzy osoby mogą wybudować ściany budynku parterowego o powierzchni 100 m2 w przeciągu dwóch dni, co oznacza krótszy czas budowy o ok 40% w porównaniu z budową domu metodą tradycyjną.

System Ekolit pozwala na realizację dowolnego projektu*, jak również umożliwia pełną dowolność przy wykończeniu elewacji budynku i jego wnętrza.

Jednocześnie informujemy, że współczynnik przenikania ciepła U potwierdzony w badaniach dla bloczka wbudowanego w ścianę i wypełnionego betonem wynosi:

U = 0,09 W/m2K

A cena? Czy na dom z Ekolitu wydam fortunę?

Technologia wciąż jest nowością na polskim rynku pomimo jej istnienia od kilku lat. Od chwili istnienia systemu można było zaobserwować na rynku podobne produkty, jednak nie posiadające tak dobrych parametrów. Co istotne, cena tych produktów również była wyższa

Dlaczego?

Ponieważ producenci różnych systemów wydają fortunę na reklamę, wzmianki w prasie, reklamy w sieci, mediach społecznościowych.

Dlaczego my się nie reklamujemy?

Ponieważ nie musimy. Nasi klienci sami się przekonują do systemu już na samym początku użytkowania domów z Ekolitu. Zadowoleni klienci chętnie udostępniają nieruchomość zainteresowanym osobom poprzez naszą firmę.
Dzięki temu Państwo, jako potencjalni klienci, macie okazję nabyć system w rozsądnej cenie i cieszyć się z możliwości posiadania domu energooszczędnego.

* – W przypadku aptacji projektów gotowych, dom powinien posiadać modułowe wymiary podłużne ścian zewnętrznych (co 50 cm) ze względu na wymiary bloczka Ekolit.

Zakup bloczków EKOLIT

Pliki do pobrania:
Europejska ocena techniczna bloczków Ekolit
Europejska ocena techniczna bloczków Ekolit EU
Instrukcja stosowania bloczków Ekolit

Pracownia architektoniczna Wachnik Studio oferuje usługi projektowe w zakresie:

* projektów indywidualnych domów energooszczędnych i pasywnych w technologii Ekolit
* adaptacji projektów

Nasze projekty opracowane są dużo bardziej szczegółowo niż projekty budowlane potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę domu.
Projektanci Wachnik Studio zadbają o dopracowanie szczegółowe dokumentacji projektowej w sposób pozwalający na wybudowanie domu w technologii Ekolit firmom nie mającym wcześniej styczności z technologią, a nawet na budowę systemem gospodarczym.

Zapraszany do kontaktu z architektem Wachnik Studio

SYSTEM STYROPIANOWYCH PŁYT SZALUNKOWYCH TYPU JS – STROP SUKIENNIK

System szczególnie polecany do budynków planowanych w systemie Ekolit.

Posiadamy w naszej ofercie również styropianowe płyty szalunkowe, które wraz ze zbrojeniem i nadbetonem stanowią monolityczny strop gęstożebrowy. Płyty posiadają trzy różne rodzaje wysokości i szerokości oraz dwie nakładki co umożliwia projektowanie pomieszczeń nawet o rozpiętości ponad 12m.

W fazie montażu płyty są elementem konstrukcyjnym, przenoszącym obciążenia montażowe, natomiast w fazie eksploatacji pozostają wypełnieniem nie konstrukcyjnym – obciążenia zewnętrzne przenoszone są przez belki i betonową płytę stropu.


Zastosowanie:

 • stropy pomiędzy kondygnacjami – dodatkowa izolacja akustyczna
 • stropy nad piwnicą nieogrzewaną
 • stropy pod nieogrzewanym poddaszem
 • stropy przy nadbudowach istniejących budynków, w których istotne jest zastosowanie stropów nie zwiększających znacząco obciążeń budynku np. w kamienicach, budynkach zabytkowych.

Główne zalety:

 • bardzo dobra izolacyjność termiczna
 • strop nie wymaga dodatkowego szalunku
 • lekkość szalunku ułatwia montaż
 • bardzo dobra sztywność typowa dla konstrukcji monolitycznych
 • nieduży ciężar własny gotowego stropu

Zamów nasz newsletter!